Kirkko ja koti on Kuopiossa ja Siilinjärvellä ilmestyvä seurakuntalehti, joka jaetaan koteihin maksutta. Lehti ilmestyy kuun viimeisenä keskiviikkona, paitsi ei heinäkuussa.

Lehteä toimittaa Kuopion ev. lut. seurakuntayhtymän viestintäyksikkö ja Siilinjärven tiedottaja.

Jakelupalautteen voi ilmoittaa suoraan Suora Lähetykseen www.suoralahetys.fi tai arja.kauppinen@suoralahetys.fi tai puh. 017 2647 800 tai 050 590 5290.

Viestintäyksikön sijainti

Käyntiosoite: Tulliportinkatu 27 LH 1, 70100 Kuopio

Postiosoite: PL 1064, 70101 Kuopio

Kirkko ja koti -lehden päätoimittaja, viestintäpäällikkö
Minna Siikaniva
puh. 040 4848 273
minna.siikaniva@evl.fi

Tiedottaja
Ulla Remes (osa-aikainen)
puh. 040 4848 234
ulla.remes@evl.fi

Tiedottaja
Heli Haring (osa-aikainen)
puh. 044 414 4801
heli.haring@evl.fi

Tiedottaja
Sini-Marja Kuusipalo (Siilinjärvi)
puh. 044 7284 614
sini-marja.kuusipalo@evl.fi

Viestinnän sihteeri
Katja Nenonen
040 484 8514
katja.nenonen@evl.fi

Visuaalinen suunnittelija
Tuija Hyttinen
puh. 040 4848 236
tuija.hyttinen@evl.fi

Jakelu seurakuntataloilla ja jakelutelineissä

Jokaisella seurakuntatalolla on lehtiä jaossa, ja lisäksi lehti on saatavissa myös seuraavista telinejakelupisteistä:

  • Keskusseurakuntatalo
  • Kuopion yliopistollinen sairaala KYS
  • Kauppakeskus Apaja
  • Kauppakeskus Puijon tori
  • Kuopion kirjasto
  • Nilsiän, Karttulan sekä Maaningan yhteispalvelupisteet
  • Tuusniemen seurakuntakoti